Reklam ve Sponsorluk

Neden Uzaklar.com

Uzaklar.com 2003 yılında yayına başladı. Keyif alarak aralıksız devam ettiğimiz yayın hayatımız boyunca bize destek olan okurlarımıza ve dünyanın farklı yerlerinden gönderdikleri yazılarıyla içeriğimizi zenginleştiren yazarlarımıza sonsuz teşekkürler.

Sohbet ortamlarında anlatılıp sınırlı kişiye ulaşan yolculuk anılarımızı uzaklar.com’da yayınlıyoruz. Başımızdan geçen ilginç olayları paylaşıyoruz.

Amacımız tecrübelerimizin yola yeni çıkacak kişilerce okunması. Paylaşarak doğru yolda daha kolay ilerleyebileceğimize inanıyoruz ve içeriğimizi keşfetmeyi bilenlere sunuyoruz.

İşbirliği Teklifi

Reklam ve tanıtım yazısı gelirleri sitenin sunucu, domain, tasarım ve reklam giderlerini karşılayıp yayınımızı sürdürmemizde en önemli kaynaktır. Uzaklar.com’a uygun içerikteki reklam, tanıtım veya bağış kapsamında destek olabilirsiniz. Ayrıca konaklama, inceleme ve seyahat kapsamlı organizasyonlar için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yolculuk, seyahat, gezi ve macera konularında dünyanın farklı bölgelerine ait özel bilgiler yayınlayan uzaklar.com’da özel yazıların yanında reklam, tanıtım yazıları ve çeşitli kampanyalar da yürürülmektedir. Uzaklar.com olarak yayın hayatımızı devam ettirebilmek için içeriğimize uygun reklam ve sponsorluk desteğine açığız.

Reklam fiyatlarımız sürekli olarak güncellenmekte. Son fiyatlar konusunda bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin.

Reklam Çeşitleri

Uzaklar.com’da çeşitli ebatlarda banner reklamınızı yayınlayabilirsiniz. Ana sayfamızda ya da tekil sayfalarımızda dilediğiniz uygun alanı seçebilirsiniz. Her alanın reklam ücreti ve banner boyutları farklıdır.

Reklam görseli, reklam sahibi tarafından hazırlanarak editöre teslim edilir. Bannerlar JPG, PNG veya GIF formatında olmalıdır. Banner, sitenin sağında bulunan ve tüm sayfalarda gösterilen Sidebar kısmında yayınlanır. Bu kısımda banner’in yerleştirileceği mutlak konum editör tarafından belirlenir. Bu konuda detaylı bilgiyi bizimle iletişime geçerek edinebilirsiniz.

Sayfalarımızda yer alan içeriklerde ürün tanıtımı ve reklam içerikli yazı ve fotoğraflar kullanılabilmektedir.

Sponsorlu içerik (tanıtım yazıları), kişi ve kuruluşların, ürün ya da hizmetlerini tanıtan özel içerikli yazı ve fotoğraflardır. Yalnızca anahtar kelimelere yoğunlaşılmış, anlam bütünlüğünden yoksun yazılar uzaklar.com’da yayınlanmaz. Tanıtım yazıları “Sponsorlu Yazı” ibaresiyle yayınlanır. İçeriği siz hazırlayıp gönderebilir ya da uzaklar.com yayın ekibinden destek alabilirsiniz.

* Editörlerimizce hazırlanan yazı ve fotoğraflar ek ücrete tabidir.

Sponsorluk

Sitemizde bulunan herhangi bir yazı sayfasına banner ilan verebilirsiniz. Aynı zamanda ilgili kategorilere de reklam vermeniz mümkün. Kategori reklamları o kategorinin linkine tıklandığında açılan saydanın üstünde yer alır.

Site sponsorluğunu diğer sponsorluklardan ayıran en belirgin özellik uzun vadeli oluşudur.

Firmalara özel sponsorluk paketlerimiz mevcuttur. Uzaklar.com’a sponsor olan firmaların logosu “Hakkımızda” sayfasında ilan edilir ve sitenin her türlü ayrıcalığından faydalanma imkanı sağlanır.

Sponsorluk ücretleri tek seferde 3, 6, 12 aylık olarak alınır. Maksimum iki yıllık sponsorluk anlaşması yapılır ve iki yıllık peşin ödemelerde %20 indirim uygulanır.

İlgilendiğiniz sponsorluk detaylarını ayrıntılı bir biçimde size sunmaya hazırız. Bu konuda detaylı bilgi edinmek için bizimle iletişime geçmeniz yeterlidir.

Uzaklar.com’u düzenlemiş olduğunuz seyahatlerinize ya da etkinliklerinize davet edebilirsiniz.

Tur tanıtımı, uçak bileti kampanyaları, konaklama içerikli gezilerinize katılıp ilgili konuda içerik oluşturabiliriz.

Ürününüz, şirketiniz veya bir destinasyon için düzenlenen basın gezilerine de katılabiliriz.

Firmanızın düzenleyeceği etkinlikler için bize önceden haber vermeniz yeterli.

Sitemizde yapacağımız ilgili tanıtımınız için takas yöntemi olan Barter Sistemi de kullanılabilmektedir. Bu sayede yayınlayacağınız reklamı hizmet olarak da ödeyebilirsiniz.

Örneğin Antalya’da bir oteliniz var ve otelinizin tanıtım reklamını ya da içeriğini uzaklar.com’da yayınlamak istiyorsunuz. Reklam bedelini nakit olarak ödemek yerine her iki tarafa da uygun bir tarihte otelinizde konaklama teklifini sunabilirsiniz. Barter sistemi uzaklar.com’un yayın içeriğine uygun servis alanları için geçerlidir.

Bu beş maddenin dışında kalan farklı işbirliği tekliflerine de açığız.

Uzaklar.com ile işbirliği veya teklifleriniz varsa bizimle hemen iletişime geçin.

Banner Ölçüleri ve Yayın Süreleri

Sitemizin özel şablonu farklı boyutlarda bannerleri yayınlamaya uygundur. Bannerlarınız haftalık süreler üzerinden hesaplanıp yayınlanır. Sponsor banner yayınlamayı düşünüyorsanız yayın süresi 3 aydan başlar 12 aya kadar devam eder. Banner ücretleri konusunda detaylı bilgiyi bize ulaşarak edinebilirsiniz.

Banner ücreti yayınlanmadan önce alınır.