Las Vegas’ın mutfakları

Yelda HOROZOĞLU – Las Vegas’ın herkes için farklı bir çekiciliği vardır. Bazıları için kumar hedeftir, bazıları eğlenmeye bazıları iş ilişkilerini geliştirmeye gider. Herkesin kendine göre farklı hedefi vardır. Benimkisi de diğerlerinden biraz farklı sayılır. Ben Las Vegas’a yemek yemek için giderim. ‘Los Angeles’ta aç mı kaldın’ dediğinizi duyar gibiyim. Yemek yemek karnı doyurmaksa Los Angeles’ta tabi ki aç kalmıyorum ama yemeği sanata dönüştüren keyiflerden de hoşlanıyorsanız tavsiyem Las Vegas olacaktır. Benim otellerin büfeleri ile tanışmam yıllar önce MGM’de oldu. İlk başta en az 1,5 saat sıra bekleme olayını aklım almamıştı, ama bu kadar kişi boşuna beklemiyordur, vardır bir hikmet deyip

Yelda HOROZOĞLU – Las Vegas’ın herkes için farklı bir çekiciliği vardır. Bazıları için kumar hedeftir, bazıları eğlenmeye bazıları iş ilişkilerini geliştirmeye gider. Herkesin kendine göre farklı hedefi vardır. Benimkisi de diğerlerinden biraz farklı sayılır. Ben Las Vegas’a yemek yemek için giderim. ‘Los Angeles’ta aç mı kaldın’ dediğinizi duyar gibiyim. Yemek yemek karnı doyurmaksa Los Angeles’ta tabi ki aç kalmıyorum ama yemeği sanata dönüştüren keyiflerden de hoşlanıyorsanız tavsiyem Las Vegas olacaktır.

Benim otellerin büfeleri ile tanışmam yıllar önce MGM’de oldu. İlk başta en az 1,5 saat sıra bekleme olayını aklım almamıştı, ama bu kadar kişi boşuna beklemiyordur, vardır bir hikmet deyip ben de sırada bekleyenler arasında yerimi aldım. Artık kaç saat beklemem gerektiğine bakmadan sıraya giriyorum çünkü o uzun beklemenin sonunda neler yiyeceğimi, dünyanın farklı mutfaklarının eşsiz ürünleriyle kendime unutulmaz bir ziyafet çekeceğimi düşünürken dakikalar akıp gidiyor.

Vegas’a ortalama 3 ayda bir giden birisi olarak her gittiğimde en azından bir tane farklı buffet denemeye çalışıyorum. Belki bir sonraki gezinizde yolunuz düşerse, işte size benim değerlendirmelerim…

Bellagio – The Buffet

Önündeki yapay havuzda her akşam müzik eşliğindeki su gösterisi ile meşhur bu otelin büfesi de benim listemde birinci sırada. “King Crab legs” büfemizde bulunur diye çoğu yer yazıyor ama buradakiler gerçekten güzel, buharda pişmiş ve kolay yenilebilsin diye ikiye bölünmüş! Karidesler iri iri ve kabuğu soyulmuş, yanında sosla harika… Deniz ürünlerinden hoşlanmayanlar için Japonların meşhur Kobe eti var. Eğer az pişmiş diye beğenmezseniz kuzu eti ve tavuk da var. Ayrıca İtalyan yemekleri de güzel. Tatlılardan benim favorim krem brulee. Meyveli tartlar, cheese cakeler, ve çikolataya batırılmış çileklerde insanı cezbediyor eğer hala midenizde yer varsa.

Mimari açıdan Bellagio otelinin genelinde görülen zerafet ve şıklık büfenin kapısından içeri pek girememiş! Yine de diğer büfelerle karşılaştırıldığında çok da kötü değil.
Akşam yemeği fiatı cuma ve cumartesi $35.95 (özel gurme menüsü), diğer günler $27.95.

Rio – Carnival World Buffet

Rio oteli Strip üzerinde olmadığı için hakkında olumlu tepkiler okumama ve duymama rağmen kısa süre öncesine kadar deneme fırsatım olmamıştı. Neler kaçırdığımı yeni anladım! Çeşitlilik olarak birinci sırada olan bu büfe de, isminden de anlaşılacağı gibi dünyanın her yerinden kaliteli yemekleri bulabilirsiniz.
Geniş ve ferah bir mekan. Yemeklerin sunumu tipik uzun büfe tezgahlarında değil de, her yöreye ait yemekler ayri bölümlere konmuş.
Akşam yemeği fiatı $23.99.

MGM – Grand Buffet

Kalite ve çeşitliliği ile verdiğiniz paraya değecektir. Salata bölümü zengin. Yengeç bacakları ve karidesler güzel. Et, tavuk, balık, makarna, pizza ne dilerseniz var. Tatlılardan tiramisu ve krem karamel güzel.
Mekan olarak rahat ve geniş ama tuvalet yok!
Akşam yemeği fiatı $25.99.

Paris – Le Village Buffet

Eğer krep seviyorsaniz sabah kahvaltısını ya da öğle yemeğini kaçırmayın. Sizin istediğinize göre gözünüzün önünde krebiniz yapılıyor ve sıcak sıcak yiyorsunuz, tek kelime ile muhteşem. Ayrıca ekmek ve peynir bölümü diğer büfelere göre çok daha zengin. Közlenmiş sebzeler ve biftek lezzetli.
Mimari açıdan en çok beğendiğim büfe bu. Evlerin arasında, dar bir sokağa masa atıp yemek yiyormuşsunuz gibi.
Akşam yemeği fiatı $24.99.

Aladdin – Spice Market Buffet
Her ne kadar yengeç bacaklarını çok sevsem, ve Aladdin’de de iri bacaklar olsa da büfenin atmosferi çok iç karartıcı. Oturma kapasitesini artırmak için masalar çok sıkıştırılmış. Diğer büfelerdeki ortamlar gibi değil de, daha çok mahalle arası restaurant havası var.Yiyecekler güzel, özellikle et ve tavuk şişler çok lezzetli.
Akşam yemeği fiatı $23.99.

Treasure Island – The Buffet at TI

Bu büfeyi diğerlerinden ayıran en belirgin özellik salatanızın, makarnanızın sizin istediğiniz şekilde taze taze yapılıp tabağınıza konması. Tatlı olarak pamuk şekere ne dersiniz ya da üzerini çeşitli şekilde süsleyeceğiniz dondurma.
Jeffrey Beers’in tasarladığı mekan modern ve sessiz. Büfeden çok hoş bir restaurant atmosferi var.
Akşam yemeği fiatı $20.00.

Excalibur – Round Table Buffet

İçeceğinizi gidip fast-food restaurantlarında olduğu gibi kendinizin aldığı başka bir büfe yok herhalde Vegas da! Bir diğer ilginç nokta da, daha masanıza oturmadan sırada beklerken yemeklerinizi tabaklarınıza doldurmaya başlıyorsunuz. Masanıza sonra oturuyorsunuz. Paramı yemeğe değil kumara harcarım diyorsanız, burayı deneyebilirsiniz.
Akşam yemeği fiatı $14.99.

Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ
Başka Şehirler - Remzi Gökdağ

Başka Şehirler

Remzi Gökdağ’ın yeni kitabı Başka Şehirler, E Yayınları'ndan çıktı. Keşfetme

OKUMA ÖNERİSİ