Kenya’da Safari

42 dk okuma
Please go to your post editor > Post Settings > Post Formats tab below your editor to enter video URL.

30 Ekim 2019 – 6. Gün

Kilimanjaro yüzünü göstermiyor

Gece boyu şimşek çaktı ama yağmur yağmadı. Sabah uyandığımızda Kilimanjaro bulutlardan görünmüyordu. Gün içinde bulutların dağılmasını çok bekledik ama olmadı. Kilimanjarosuz Amboseli’nin tadı yoktu. Gün içinde parkın tamamını gezdik. Fillerin günlük yürüyüşlerine, göldeki flamingoların renkli gösterilerine, zürafaların yavaş yürüyüşlerine tanık olduk. Öğle yemeğimizi kamptan paketleyip yanımıza almıştık.

Parkın ortasında yüksekçe bir tepede mola verip yemeğimizi yedik. Kahvemizi Amboseli Lodge’da içtik. Kilimanjaronun zirvesini saran bulutlar dağılmıyordu, koskoca dağ sanki bize yüzünü göstermemek için direniyordu. Akşam 7’de kampa döndük, yemeğimizi yedikten sonra yorgunluktan çadırın önündeki sandalyelerde uyuklamaya başlamıştık.

SAFARİ FOTOĞRAFLARI

Remzi Gökdağ gazeteci, yazar ve yayıncıdır. 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi'nde muhabir olarak çalışmaya başlayan Remzi Gökdağ, İstanbul konulu haberleriyle çeşitli gazetecilik ödüllerine sahiptir. Remzi Gökdağ'ın Başka Şehirler, Sevgili İstanbul, Amerikan Medyası’nda 11 Eylül ve Park Otel Olayı adında dört kitabı vardır. Remzi Gökdağ hakkında ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Önceki Yazı

Safari Fotoğrafları

Safari son yazılar

Safari Fotoğrafları

Safari Fotoğrafları. Masai Mara’da başlayan, Nakuru’da devam eden Kilimanjaro’nun gölgelediği Amboseli’de son bulan yedi günlük safari