Please go to your Post editor » Post Settings » Post Formats tab below your editor to enter video URL.

Kenya’da Safari

Masai Mara’da başlayan, Nakuru’da devam eden Kilimanjaro’nun gölgelediği Amboseli’de son bulan yedi günlük safari maceramızdan geriye kalan notlar ve fotoğraflar…

30 Ekim 2019 – 6. Gün

Kilimanjaro yüzünü göstermiyor

Gece boyu şimşek çaktı ama yağmur yağmadı. Sabah uyandığımızda Kilimanjaro bulutlardan görünmüyordu. Gün içinde bulutların dağılmasını çok bekledik ama olmadı. Kilimanjarosuz Amboseli’nin tadı yoktu. Gün içinde parkın tamamını gezdik. Fillerin günlük yürüyüşlerine, göldeki flamingoların renkli gösterilerine, zürafaların yavaş yürüyüşlerine tanık olduk. Öğle yemeğimizi kamptan paketleyip yanımıza almıştık.

Parkın ortasında yüksekçe bir tepede mola verip yemeğimizi yedik. Kahvemizi Amboseli Lodge’da içtik. Kilimanjaronun zirvesini saran bulutlar dağılmıyordu, koskoca dağ sanki bize yüzünü göstermemek için direniyordu. Akşam 7’de kampa döndük, yemeğimizi yedikten sonra yorgunluktan çadırın önündeki sandalyelerde uyuklamaya başlamıştık.

SAFARİ FOTOĞRAFLARI

Avatar photo

Remzi Gökdağ, 1968 Beşiktaş doğumlu gazeteci, yazar ve yayıncıdır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1992 yılında mezun olmuş, gazetecilik kariyerine 1989 yılında Cumhuriyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlamıştır. İstanbul konulu haberleriyle çeşitli gazetecilik ödülleri kazanmış, özellikle Park Otel’in mühürlenmesine ve kaçak katlarının yıkılmasına dair haberleriyle tanınmıştır. İzlenim, gezi, inceleme türündeki yazıları çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmıştır. 1998 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ne yerleşen Remzi Gökdağ, Kaliforniya’nın ilk Türkçe gazetesi USA Turkish Times’ın kuruluşunda yer almıştır. Yazarlık kariyerinde, “Başka Şehirler”, “Sevgili İstanbul”, “Amerikan Medyasında 11 Eylül” ve “Park Otel Olayı” gibi eserleriyle tanınmaktadır. “Başka Şehirler” adlı gezi, anı, tarih türündeki kitabı 2019 yılında yayınlanmıştır. Bu kitapta, 22 yıl boyunca üç kıtada beş farklı kentte yaşayarak ve yüzlercesine seyahat ederek edindiği deneyimleri paylaşmaktadır.

Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ

Safari Fotoğrafları

Safari Fotoğrafları. Masai Mara’da başlayan, Nakuru’da devam eden Kilimanjaro’nun gölgelediği
Önceki Yazı

Safari Fotoğrafları

KATEGORİ: Safari

OKUMA ÖNERİSİ