Gezgin ailenin Güney Amerika maceraları

Ayrıntılı günlük, not ve fotoğrafları gezginmira.wordpress.com adresinde bulabilirsiniz.   Hayatta bir defa yapılabilecek bir gezi: Çocukla 3 ay Güney Amerika! Baba, anne ve küçük kızları Mira… Üç kişilik bir aile… Hayalleri günlük koşturmayla, şehir hayatıyla, iş ortamıyla sınırlı değil. Gezgin bir ruha sahipler. Anne babanın keşfetme merakı küçük kızlarına da geçmiş… Valparaiso’nun her yeri grafiti:) çok güzeller genel olarak. Hepsini fotoğraflayıp, yayınlayasım var. Bu seyahatin mira açısından en büyük öğrenimlerinden biri de grafiti oldu. Tam olarak oturdu kafasında grafitinin ne olduğu. Artık o bize gösteriyor fotoğrafını çekelim diye… #gezginmira #mural #valparaiso A photo posted by nazanasik (@nazanasik) on Jan 19, 2016 at 6:37pm

Ayrıntılı günlük, not ve fotoğrafları gezginmira.wordpress.com adresinde bulabilirsiniz.


 

Hayatta bir defa yapılabilecek bir gezi: Çocukla 3 ay Güney Amerika!

Baba, anne ve küçük kızları Mira… Üç kişilik bir aile… Hayalleri günlük koşturmayla, şehir hayatıyla, iş ortamıyla sınırlı değil. Gezgin bir ruha sahipler. Anne babanın keşfetme merakı küçük kızlarına da geçmiş…

Onlar şimdi Güney Amerika’nın macera dolu yollarında seyahat ediyor. Herşeyden, herkesten uzak hayallerini gerçekleştirmenin tadını çıkarıyorlar.

Yolculuğa 6 hafta önce başladılar. İlk hedefleri Buones Aires’e uzun bir uçak yolculuğundan sonra ulaştılar.

Nazan Aşık yolculuğa çıkmadan önce Instagram hesabından arkadaşlarıyla bir aile fotoğrafı paylaştı ve altına şunları yazdı: “Hadi bize iyi uçuşlar. 3 ay sonra görüşürüz. #gezginmira 20 saatlik uçuş hoooop diye bitiversin lütfenn. Şans dileyin anacımm”

Ertesi gün Instagram’a koyduğu fotoğrafta elinde içi dolu bir kahve fincanının görüntüsü vardı. Arkada ise Buenos Aires’in yüksek binaları… Altına da şu notu eklemeyi ihmal etmedi: “Sabah kahvemizi de iciyorsak hos bulduk buenos aires diyebiliriz.”

Güney Amerika’ya ayak bastıktan sonra bir süre Buenos Aires’te kaldılar. Ardından gerçek macera başladı.

Yaklaşık iki ay sürecek kapsamlı bir Güney Amerika turu… Listedeki yerlerin adları bile insanın aklını başından almaya yetiyor. Patagonya, Şili, Bolivya, Peru

“Bu uzun seyahat bizim çok eski bir hayalimizdi. Hayatta kaç defa başımıza gelir bilemem”

Zaman zaman 15 saate varan otobüs yolculukları… Bu turu küçük kızları Mira eşliğinde yaptıklarını bir kez daha hatırlatalım. Yolculuğun keyfi kadar zorlukları da var elbet. Ama onlar hayatlarından memnun. Hayal ettikleri bir yolculuğu gerçekleştiriyorlar. Yaşamlarını değiştirecek yeni tecrübeler yaşıyorlar.

Nazan Aşık zaman zaman Instagram hesabından gezinin amacıyla ilgili bilgiler de veriyor. İşte bu bilgilerden kısa bir özet:

“Mira’yı doğurduktan sonra işi bıraktım, dönemedim yani… O kadar yoğun ve seyahat ederek çalışıyordum ki o tempoda çocugumu baska birisi büyütecek demekti. Çok paramız falan da yoktu ama yaşayabilirdik. Ben de kariyer ve para yerine çocuğu seçtim. Şu anda alternatif işlerle para kazanmanın yoluna bakıyorum. İş yaratmak için uğraşıp duruyorum. Eşim de öyle hayal ettiginiz gibi ‘oh ne rahat işi’ tadında bir durum yok. Yılın yarısında iş seyahatinde. Bu şartlarda yaşayıp, çalışmayı göze alınca insan hayat şeklini de değistirebiliyor. Bu uzun seyahat bizim çok eski bir hayalimizdi. Hayatta kaç defa başımıza gelir bilemem.”

Bu gezgin ailenin maceralarını takip etmek isteyenler Nazan Aşık’ın Instagram fotoğraflarına bakabilir. Ayrıca instagramda #gezginmira etiketiyle de onlara ulaşabilirsiniz. Her fotoğrafın altında gidilen yerlerle ilgili bilgiler var. Aile zamanlarının büyük bölümünü yollarda geçirdiğinden yolculuklarına ait detaylı bir günlüğü henüz yayınlayamıyor. Aslında bunun nedeni zamansızlıktan çok gezdikleri bölgelerdeki internet bağlantıları…

Döndüklerinde maceralarını ayrıntılı bir şekilde okuyacağımızı umarak onlara bu güzel yolculuklarında bol şans ve mutluluklar diliyoruz.

NOT: Gezgin Mira’nın maceralarını artık internetten okuyabilirsiniz.

Adres: gezginmira.wordpress.com

Gök mavi, yer beyaz, aradaki nehir kahverengi???????????? ???????? #baba #babasininkizi

A photo posted by nazanasik (@nazanasik) on

Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Başka Şehirler - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ
Sevgili İstanbul - Remzi Gökdağ
Önceki Yazı

Tarzan Ailesi New York’da 1

Sonraki Yazı

Gezgin aile Bolivya’da

OKUMA ÖNERİSİ